Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Kandydatki Lewicy podpisały Pakt dla Kobiet w Radomsku

Liderka Lewicy w okręgu piotrkowskim Anita Sowińska i kandydatka do Sejmu Małgorzata Ptak przedstawiły i podpisały w Radomsku Pakt dla Kobiet.

 

Lewica zawsze stała i będzie stała po stronie kobiet. Dowodem na to jest nasze zobowiązanie, to jest nasz Pakt dla Kobiet, który w tym tygodniu podpisali nasi liderzy. Właśnie dzisiaj w Radomsku my również podpiszemy ten pakt - stwierdziła Liderka Lewicy w okręgu sieradzkim Anita Sowińska.

 

W Pakcie dla Kobiet znaleźć można takie postulaty, jak dostęp do bezpiecznego zabiegu przerwania ciąży, refundacja nowoczesnej antykoncepcji, czy gwarancja bezpłatnego miejsca w żłobku dla każdego dziecka.

 

Pozostałe postulaty Lewicy w zakresie praw kobiet to: edukacja o zdrowiu i seksualności w szkołach, ustawowa gwarancja pełnej refundacji leczenia niepłodności metodą in vitro, gwarancja bezpłatnego i wygodnego dostępu do ginekologa bez klauzuli sumienia, wysokie standardy opieki okołoporodowej, w tym refundacja znieczulenia na życzenie kobiety, równa płaca za równą pracę, równy udział płci w publicznych władzach wykonawczych i w zarządach spółek skarbu państwa, natychmiastowa izolacja sprawcy przemocy domowej i edukacja antyprzemocowa w szkołach, oraz alimenty ściągane jak podatki.

 


 

Kandydatki Lewicy zaprezentowały Pakt dla Kobiet w RadomskuKandydatki Lewicy zaprezentowały Pakt dla Kobiet w RadomskuKandydatki Lewicy zaprezentowały Pakt dla Kobiet w RadomskuKandydatki Lewicy zaprezentowały Pakt dla Kobiet w Radomsku

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem